SONS Opava - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s.

Pozvánka na festival Jeden svět 

 

 

 

Festival Jeden svět pamatuje na diváky s postižením

Již 21. ročník festivalu Jeden svět vypukne 6. března v Praze a potrvá zde do 17. března. Poté se festival přesune do dalších 35 českých a moravských měst. Velká část bohatého programu letošního ročníku Jednoho světa bude přístupná pro diváky s postižením.

Festival tento rok uvede:

20 filmů s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé.

12 pofilmových debat tlumočených do českého znakového jazyka.

5 filmů s audiopopisem pro nevidomé a slabozraké.

3 relaxované projekce pro všechny, kteří chtějí sledovat dokumentární filmy v pohodové atmosféře.

Seznam všech přístupných projekcí můžete najít zde: https://www.jedensvet.cz/2019/program-podle-pristupnosti.

 

Jeden svět však vedle svého filmového programu pochopitelně zpřístupňuje i své doprovodné akce. Jejich výčet je uveden zde:

https://www.jedensvet.cz/2019/doprovodny-program-podle-pristupnosti

 

Kromě všech opatření přístupnosti, která se váží k jednotlivým projekcím, festival samozřejmě nezapomíná ani na diváky na vozíku či s jiným pohybovým omezením. S větší či menší dopomocí se člověk na mechanickém vozíku dostane do 11 ze 12 festivalových míst. Jejich bezbariérovost je detailně popsána zde:

https://www.jedensvet.cz/2019/festivalova-mista

 

Nedávno jsme pro diváky s postižením spustili rezervační linku 221 462 411 a emailovou adresu bezbarier@jedensvet.cz. Rezervační brána bude otevřena až do konce pražského festivalu denně včetně víkendů od 9:00 do 17:00. Veškeré informace o vstupném naleznete zde:

https://www.jedensvet.cz/2019/pristupnost

 

Věříme, že vás program 21. ročníku Jednoho světa zaujme, a doufáme, že se s vámi i vašimi členy či klienty potkáme na v našich kinech nebo na některé z doprovodných akcí!

 

Doporučujeme vaší pozornosti zejména přednášku americké aktivistky Talily Lewis s názvem "Rovnost lidí s postižením před zákonem: Skutečnost nebo iluze?", jíž bude předcházet projekce filmu "Boj" o vozíčkářích v Bolívii. Akce se uskuteční 7. března od 19:00 v dobře přístupném Kině 35.

Dále by vám neměl ujít dokument "S láskou, Scott", jehož protagonista ochrnul po brutálním homofobním útoku a v současnosti se pohybuje na vozíku. Dáváme ho například 16. března od 15:30 taktéž v Kině 35.

 

Zdroj: Portál Helnet.cz